anneler günü

, , Leave a comment

My mum is my hero temali resmimiz. Aslinda baktim sosyal medyada herkes anasiynan resim koymus, bende patlattim bi tane.

Yer: Kumdanli Kasabasi pardon köyü çünkü köy oldu artik, yakinda haritadan silinecek galiba.. Amcamin dügününde ebemgilin daminda

Tarih:  Agustos 1995

Aslinda bu fotograf kirpilmis tabi seklen görüldügü üzere. O asabi bakislarimdan ne kadar travmatik bi olay yasadigimi anlamissiniz. Zira dügün günlerinden birinde (bizim köyde 4-5 gün sûrüyormus o zamanlar) ben ortalikta gezinirken onca cocugun içinde damdan asagi yere çakilmisim. Su an niye bu durumda oldugumu anlamissinizdir.

Herkes bagrismis “cocuk dustu cocuk dustu ” diye, annemde o an içinden geçirmis “insallah benim kiz degildir, ayse gelinin çocugu kafayi gözü kirmistir” diye. Bi bakmis ben sirtustu yere çakilmis yukari bakiyorum. Bi hayalkirikligi yasamis tabi o an.  Ardindan benim kahraman amcam da damdan atlamis yanima. Bende “lan heralde herkes uçuyo buralardan aglamama gerek yok” demisim ve susmusum aglamadan. Hemen köydeki saglik ocagina yetistirmisler. Onemsenmemisim. “Goturun, uyumasin, kusarsa hastaneye gidin” denmis. Bende anamin kucagindan inmemisim dugun boyu bi yere çakilma korkusuyla. Bu fotografta bu anilarin izlerini tasiyor. Annemin agirligimdan kopmus kolu ve benim travmatik bakislarim.

babamda ablami dövmüs ben düsünce niye kardesine bakmdin diye ahgvzhvf

ablam o gün benden nefret etmis.

Onu bunu geçtimde annemin kekiri ne oyle ya 😀 canim anam benim.

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.