Bakimli olmak vs süslü olmak

, , 2 Comments

Dünkü bahsettigim o toplantiya gitmeden önce bizim gelin annemin ona verdigi bi tabagi içi dolu iade ederek gönüllerde bir kez daha taht kurdu. Bense kismen hazir sayilirdim, pantalonum dar oldugu için onu son dakika evden çikmadan giymeyi planlamistim. Iceri girer girmez ee sen daha hazir degilmisin dedi o kirmizi rujlu agzini oynatarak. Hazirim sadece pantalonu giyip çikicam dedim. Sonra oturduk felan. Kiza bakiyorum isil isil, sürmüs rujlari sürmeleri saçlarina masa felan yapmis, mis gibi en az 100 euroluk parfüm kokuyor.

Annem laf arasinda siz onun yaninda amma bakimsizsiniz dedi ablamla bana pis pis “bunlar benim kizlarim olamaz” bakislari atarken.

Ve yine bakimli olmayi süslü olmakla karistirmisti. Tamam su aralar bakimlarin zirvesinde degilim ama yüzüne bakilmicak gibi de degilim yani.. evet artik makyaj yapmayacagim (en azindan bir süre) saçlarimi -her zamanki gibi-  kendi haline birakacagim. Napim simdi masalayip? Uclari çatir çutur yanacak. Cali süpürgesi gibi olacak. Onemli olan temiz olmalari sonuçta..

Of blog ya,kendimi bok gibi hisssediyorum tamam. Gören enerjisi çekilmis zanneder. Sürekli midem bulaniyo gibi bi gün kolum agriyo bi gün karnim bi gün basim bi gün bacaklarim. O enerjik, deli dolu, sabahin köründe kalkip sosyal medyada pozitif pozitif mesajlar paylasanlara o kadar çok imreniyorum ki.. Ben sabahlari -pardon öglenleri- kolumu zor kaldirirken, bu düzenin benden süslü olmami beklemesi çok saçma.

 

-Kirmizi ruj dügünlerde sürülmüyo mu sadece ya?-

#bakimsizforever
 

2 Responses

 1. Profösör

  Kasım 29, 2017 9:30 pm

  Bakımlı olmaktır esas olan. Olduğun gibisindir en azından. süslü olmak insanın iç dünyasıyla ilgili olsa gerek. Ruhen buna hazırsan süslü püslü olabilirsin istediğin zaman.

  Cevapla
  • Aylakmadmazel

   Aralık 1, 2017 11:01 pm

   maalesef artik makyajla ve süsle püsle herkes o kadar “fresh” bi görüntüyle dolasiyor ki, makyajsiz olunca “hasta” psikolojisine giriyor insan :/

   Cevapla

Leave a Reply