Baslamadan biten ask hikayesi

, , Leave a comment

Saat 8 :30, geç kaldi.

Beyaz atinin üzerinde her zamanki sikligi ve asilligiyle geliyordu prens. Her zamanki yerine park etti beyaz bmwsini ve kosar adimlarla isyerine girdi.

Johan.

Yükselen aslan, venüsü yengeçte ideal ev babasi. Dogum tarihine ulasmasini isaretten sayiyor, apartmanin altindaki büroda çalisiyo olmasini ise tamamen kadere bagliyordu.

Dizilerde yakisikli ve zengin is adami rolûnü kapabilecek potansiyelde bi çocugun kiytirik mahallemde tamda benim binamda çalisiyo olmasi kaderden baska nedir ki?

Sigara içmek için çiktigi kapinin önünde, gözlerindeki gökyüzüne dahil olmak isteyen hatta o gökyüzünü kaplamak isteyen bir bulut tarafindan izlendigini bilmeyerek dakikalari öldürüyor, bir kez olsun yukari bakmaya bile tenezzül etmiyordu.

Ne var o telefonda hiii? Ne vaar ?

Geceler gündüzleri, o ise Johan’i kovaliyordu. Hergün evden çikmadan önce kendini pencerenin kenarinda Johan’in asagida olup olmadigini kontrol ederken buluyordu.

Napiyorum ben ya ?

Dogumgününe 10 gün kalmisti, arabasinin silgecine içinde « dogum gunun kutlu olsun gökyüzüm » yazan kirmizi bir zarf birakmayi dusunuyordu. O da « kim bunu birakmis olabilir ki ? » diye düsünüp etrafina bakarken, boyanmis süslenmis birinin penceren onu izleyip gülümsedigini farkedecek, ve böylelikle film gibi bir ask hikayesi baslamis olacakti. Olmadi.

Birgün yine pencereden gökyüzüne bakarken, kara bir bulutun gökyüzünü kapladigini gördü, üzüldü. Kimdi o uzun siyah saçli kiz, onun beyaz atina birazdan binecek olan ? Bilmiyordu.

Baska birgün tamda ;

Ulen zaten 1 haftadir denk gelemiyorum çocukla, bugünde denk gelmem heralde bu perisan halimle

Dedigi anda, evlerinin önünde gökyüzünü yine o kara bulutla gördü. Gülüyorlardi, ve ayni arabanin içinde gözden kayboldular.

Ya ama o benim gelin arabam olucakti..

Ertesi gün sabah 8:30 […] gökyüzü ellerinde karton kutularla belirmisti. Bir iki saat sonra gözden kaybolmustu. Is yerinin kapisinda yaziyordu “tasindik”. 

Of ya hayatimin sansini kaçirdim. 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.