dügün kaseti

, , Leave a comment

Sanirim bütün sene abimin dügün kasetlerini seyredecegiz. Once kendi kendimize “nasil çikmisiz acaba”diye bi seyredip tüm  kötü bakis atanlari, tanimadigimiz insanlarin kameranin önünde kivirmalarini yorumlarimizi yapip elestirmistik. Ardindan  dugune bizzat katilan akrabalarla bir araya gelerek tüm vidyolari tekrar bi seyrettik. Geçenlerde tsunami dalgasi gibi bi misafir dalgasina maruz kaldik. Onlar dügüne tesrif etmemisti, edememislerdi. Bi yerleri mi eksilmisti? Izlemek istediler. Bi yorumlar bi biseyler. Yok gelinligi söyle yok elbiseler söyle. Gerçi bi ara cd takildi bisey oldu dügünü seyredemediler (maalesef hihi).

Bu misafir dalgasi beni gerçekten çok sarsmisti, zira oturup film izlemek üzere mutfaga misir patlatmaya gitmistim ki, annemin hazirlamis oldugu meyve ve cerez tabagini ve  ortaya çikmis büyük boy çaydanligi gördüm. Kosup, ” misafir mii gelicekkkk?” diye ablama danistim. Hee gelcek dedi. Kafamdan asagi kaynar sular döküldü. Cünkü bu gelen misafir tayfasi ömrünün bir yarisini misafirlige giderek diger yarisini da misafir agirlayarak geçiren bi aileydi. Kapi çaldi. Iceri dalga dalga girdiler. 4 kadin 3 çocuk -_- çocuklar cani gibi direk televizyon sehpasindaki mumluklara saldirdilar. Annelerde ki o rahatliga acayip sasirdim. Gittim çocuklara kizdim. Benden o kadar korktular ki hemen annelerinin kucaklarina kostular. Anneleride “aaa Kübra sen çocuguma mi kizdin cik cik cik dövcem annem ben Kübrayii dövcem” diyip çocuklarina teselli veriyorlardi sanirim? Bunu yapanlara o kadar gicik oluyorum ki, çocugun yanlis bisey yapiyosa ve baskasi uyariyosa yapma çocugum de ki çocuk anlasin her zor durumda anasina sarilamicagini…

Neyse çocuklar bunla kalirmi, sehpanin üstüne felan tirmandilar tekrar kizdim, balkona çikan pencereye tosladilar, yere çerezleri döktüler… ve annemin odaya siçtilar. bi yarim saat havalandirdik öyle çikti koku.

Ay neyse aslinda daha fazla elestirecektim ama bilgisayarimin sarji bittigi için yazima son veriyorum, yalnizca sevdiklerinizin misafirlige geldigi bi aile ortami diliyorum.

bay
 

Leave a Reply