Fransa’da yaz indirimleri

, , Leave a comment

Fransa’da yaz indirimleri vardir sabit tarihi degismeyen: yaklasik 3 hafta önce basladi ve agustos 8e kadar devam edicek sanirim. Ilk carsamba magazalarda hersey 20% – 30% en fazla 50% indirime düser. Ikinci carsamba kalan 50% düsmüs ürünler 60%-70% olur. 3. carsamba fiyatlar daha da düser gider. Son haftalarda genelde bisey kalmaz ama kalan tek tük seylerde 80% inmis bi sekilde magazada yerlerini alirlar.

 

 

Tabi ekonomik gücümün iyice azaldigi su dönemde ben ilk iki hafta hiç bi magazaya adimimi atmadim. Geçen çarsamba yengemle sabahtan magaza gezmek üzere uyandik. Burda Super U diye bi magaza var, her sabah biseyler oluyormus çoook çoook ucuz fiyatlara. Magaza kapisinin önüne türkler ve araplar birikiyormus sabahtan ve kapi açilir açilmaz hepsi kosuyormus içeri. “Ulan bi gideyimde bende kosturayim” dedim. Velhasil yengemle magazanin önüne geldik. Tanidik 3-5 türk daha gördük tabi. Hepsine ayari verdim. Bugün ben kapacagim herseyi!

Velhasil kapi bi açildi ben önden  önden bacaklarimin uzunlugu sayesinde uzun adimlarla içeri girdim, arkamdan yengem kosturdu. Bakiyorum ucuz bisey görecem ümidiyle.Hiç birsey yoktu. 40 yilin basi sbahin köründe uyanmis, magazaya ilk giren kisi olmus ve bisey bulamamistim. Lan? Yoksa ben?

Neyse o magazadan boynu bükük bi sekilde çikip Auchan ‘a dogru yol aldik. Kendimi bildim bileli Poitiers deyim hala yollari ögrenemedim. Biraz kaybolduktan sonra kendimizi magazanin önünde bulduk. Kosar adimlarla içeri girdik ve bir güne mahsus tüm indirimleri ürünlerde 20% ekstra indirim oldugu güne denk geldigimizi görünce sevinmedik desem yalan olur. Sahsen neredeyse tûm 70% lik çoluk çocuk yetiskin kiyafetlerini aldim. Hepsini 90% indirimle almis oldum çünkü.

Geçen de ablamla taki doldurduk eve tanesi 1 euro luk.. hesapladik gerçek fiyati 99 euro tutacak olan takilara 15 euro ödemisiz hihihi.

Benim asil hedefim aslinda H&M , Etam ve Monoprix deki kiyafetlerin düstügü güne denk gelmek ama sanirim olmayacak gibi zira önûmüzdeki persembe Türkiye’ye dogru yola çikmis olacagiz…

Yaz geliyor?
 

Leave a Reply