Isaretler

, , Leave a comment

Resmen oturmus bes dakikadir baslik bulmaya çalisiyorum. Aslinda sadece içimi dökmek istiyorum. Birkaç haftadir çok fazla herseyi sorgulamaktayim. Ben neden buradayim? Benim yeteneklerim neler? Ben niye varim? Hayata sabahtan aksama kadar essek gibi çalisip, haftasonu yasamak için mi  geldik vs?

Içimdeki bu sorulari sikintilari anlatacagim derdime derman olacak kimsemde yok. Her insanda Allah’in bir ismi tecelli edermis ya, bendeki ne acaba? Bunu birine danisirsam söyler mi?

Rüyaya da yattim bisey görmedim. Arkadas bazi insanlara isaretler görünür sekilde siralanio, bende tirt. Algilarim mi kapali bilemedim ki. Ne yapmam lazim? Keske bende rüyalarimda anlamli seyler görsem; geçen Tarkanla oturmus sohbet edioduk. Bu nedir yani?

Geçen yine metrodayim, acayip uyanmistim o sabah, üzgün, yorgun vs. Ve sordum: Allah’im bu staja devam etmeli miyim? Bi isaret nolursun nolursun derken metroya bisey oldu yolda kaldik 10dk boyunca kapilar açilmadi sonra açildi bu sefer hareket edemedi felan. Bende indim baska bi metro bekledim. “Bundan daha açik bi isaret olamaz heralde” dedim kendi kendime.

Bundan öncesinde de ayni bir sabah yorgun ve çaresizken bir isaret istemistim, o günde iste patronum “iyi çalisiyorsun, isleri ilerletecegimizi düsünüyorum” gibisinden bisey demisti. Ben bunu stajda devam etmeliyim seklinde algilamistim.

Ama su son isaretten sonra birazcik tereddütteyim. Yani isaretlerde bi karisiklik oldu.

Of ya, gezi blogger i olmam için neler mümkün? O zamanda nasi çoluk çocuga kariscam. Acaba gerçekten çok gezen ayak boka mi basar? Cocugumu yollarda mi dogurayim? Gerçi kanal7de bi kadin vardi önce tek basina geziodu bi baktim çocugu olmus onla gezio. Arkadas o çocuk dünyaya gözünü açtigindan beri benim hayalimi yasio resmen.

Bu arada bizim üst komsular fiesta havasindalar bizim oklavayla bi tikilayip, yatagima dogru geçis yapayim…

Hayirli geceler.

 

Leave a Reply