Mide üsütmesi

, , Leave a comment

Dün aksam az yemenin vermis oldugu mutlulukla uykuya daldim. Ay rüyamda ne görcem acaba derken “lan noluo benim bu mideme bisey de yemedim ne dokundu ki” diye düsünmeye basladim zira hafiften bi mide bulantisi baslamisti. Aman dedim neyse bisey olmaz uykuya daldim. Saat 3 gibi gözlerimi açtim ama nasil açmak, geberiyorum su an galiba azrail nerde diye etrafa bakiniyorum. Tuvalete gidiyim belki hallolur dedim ee midem bozulmus napican vücudun biseyleri atmasi gerek. Klozete oturup beklerken yarim dakika sonra gözlerim karardi ayy gidiyorum ben tuvalette ölmemem lazim diyip kendimi disari attim. Lavabodaki  aynada kireç gibi suratimi görüp kendimden korktum. Hemen salondaki çekyata uzandim ve dualar etmeye basladim. Allahim nolur kusmayayim Allahim nolur geçsin derken geçti gitti. Hemen geri yatmaya gittim, zaten gözlerimden uykuda akiyordu. Derken saga dön sola dön midem yeniden basladi agzima agzima gelmeye. Birden tüm vücudumu ates basti avuç içlerim saniyede terledi felan ” madem siçamadin kusucan baska çare yok” dedim kendi kendime ve düsüp bayilircasina geri çekyata gittim. Tuvalete felan gidemezdim, ya orda ölür kalirsam bayilirsam kafami klozete çarpip beyin travmasi geçirirsem, annemler beni sabah mosmor ve cansiz bulurlarsa?

“Yahu ben bu çekyata uzandim ama buraya kusarsam annem beni keser” diye düsünürken annemin ayak seslerini duydum. Hizir gibi yetisti kadin. Kova getir ben gidiyorum dedim. Bana asirlar gibi gelen o annemin banyodaki kovayi çalkalamasi pit pit yanima gelmesi ve benim “Anneaa çekyat” diye bögürmemin ardindan…

Ay tüm bu tantana gece yatmadan önce içtigim suyu çikartmak için miydi? Ben aksamki bamya yemegini beklerken su görmek beni sasirtti. Kisa süreli bi rahatlama sonrasi, “artik geçmistir heralde” diyip geri yatagima gittim.

Sonra basladi yine bi mide bulantisi. Tövbe estagfirullah noluo felan derken bu sefer kendim tipis tipis kovami almaya gittim banyoya. Annem ” bununla mi ugrasicam be” diyip uyumasina devam etmisti. Banyonun kirli halisi üstünde yaninda mavi kova, içinde azicik su.. böyle mi olucakti be sonun ? dedim kendi kendime.

Sonra tuvaletti kovaydi derken sabahi ettim tek basima.

Bu ne len alt tarafi mideni usutmussun diyeceksin belki biliyorum ama canim tatli benim napiim. Ben nezle olunca burnum tikaninca bile dünyasi kararan bi insanim. Bu çok fazla geldi. Bugün sadece ekmek yedim mesela. Ara ara hala midem bulaniyo ama sükür dün geceki gibi degil. Su an saat 23:26 ve tedirginim yine ayni seyleri yasayacagim diye. Dün bu saatlerde kendimi gayet iyi hissediyordum çünkü.

Velhasil sevgili blog dün geceki “anlamli rüya görme” isi yalan oldu. Bakalim bu gece kovayla felan ugrasacak miyim?

Iyi geceler hepimize

 

 

Leave a Reply