Telefon fobisi

, , 2 Comments

Selam penelop. Biraz telefon fobisinden bahsedicem. Acaba dünya da ben hariç biri varmidir bu fobiye sahip olan. Ah penelop. Gercekten çok zor bisey. Söyle ki, telefonum paso sessizde, telefonun caldigini görmekten, duymaktan nefret ediyorum. Eve telefon gelse kesin açmam, birine telefon edilip randevu alincaksa almam. Cok zoraki durumlarda kalbim küt küt açiyorum. Nefret ediyorum yaa.. böyle olmaktan. Arkadas teknoloji çaginin tam göbeginde ben gibi telefon fobisi olan kisinin ne isi var hii? Dünyaya gelis zamanlamasinda ynlislik olmus galiba. Ben mektupla iletisim kuruldugu bi zamanda dogmaliymisim. Yigardim mektuplari, günlükleri..

Acaba noldu da ben bu telefondn nefret ediyorum. Hani travmatik bi olayin olmus olmasi gerekiyor ama bir turlu bulamiyorum. Cocukken elime telefon aldimda ‘cissss cisss’ mi dedi annemgil?

Korkularini yenmek için üzerine git derler, bigün öyle bisey yapayim dedim, aradigim kisi telefonu açmadi. Oh. Ne büyük rahatlama.

Dipnot: söylemeden geçmeyeyim bu sey yalnizca tanimadigim insanlar ya da bilmedigim numaralar aradiginda oluyor. Ama tabi tanidigim inasnlarla da saatlerce telefonda konusmuslugum yok.

Bide aksi gibi her is ilani gördügümde telefonda rahat konusabilen tarzinda bisey çikiyor ben yan yan kaçiyorum.

Of ya, tedavisi var mi acaba?

Derde bak anasini satim.
 

2 Responses

  1. Chadaqiel

    Ekim 6, 2017 1:54 pm

    Aslında gayet mantıklı bir korku. Bendeki de korku mu bilmiyorum ama bilmediğim bir numara arıyorsa eğer baya 3-4 kere çalmasını bekliyorum -belki kapatır da açmak zorunda kalmam diye ahahahaha- sevmiyorum telefonda konuşmayı falan. Hatta birinden bir şey istemek için ararsam hemen konuya giriyorum hiç öyle naber nasılsın muhabbetine girmiyorum ki yok yani dayanamam öyle konuşmalara O_O

    Cevapla

Leave a Reply