Yabanci dünür

, , Leave a comment

Bizim Saranin hastalanmasindan sonra annesi geldi dün aksam Tunus tan. Gerçi kiz simdi iyi. Doktorlar yatsin komple hiç kalkmasin yazmislar, dün evlerine gittim temizlik yaparken buldum. “Nôrüyoooon ya yatsanaa” desemde pek etkili olamadim. Beraber kanape felan çektik. Hayir o çocuk bu hafta dogacak gibi geliyor bana bu hizla. Allah’tan annesi geldi de ona dün aksam tembih ettik, kizin çok ayakta duruyor sen zaptetmeye çalis diye. Allahim bu hamilelik ne zormus dedim kendi kendime. Hamileligi dert, dogurmasi dert, dogunca dert. Su an bilinçaltima igrenç bi inanç yerlestirdim iptal edesimde yok amaan. Ben evlatlik alicam arkadas, dünyada annesi babasi ôlmüs bir sürü sevgiye ilgiye muhtaç çocuklar var ne bilim. E tamam hadi benimde bi tane olsun ama ikinci evlatlik olur banane.

Neyse benim deginmek istedigim konu,  dünkü karsilastigimiz yabanci dünür sorunsali. Anne geldi eve hepimiz sarildik felan fistan.Derken konusma tikandi kaldi.Annemin fransizcasi kötü, kadininda fransizcasi kötü. Nasilsin iyi misin dediler ve bitti hersey. Kötü,  laf sokmali, dedikodulu muhabbet sanslari yok. Onlar susmuslar gözleri konusuyor. Bizde kendi aramizda muhabbet ediyoruz iste. Degisik bir ortamdi. Annem kadincagizi gün toplantisina götürecekmis bide, kadin genç ve gûzel, bizim kokusmus tayfanin nazarina gelebilir bence gitmesin. Burdan duyurayimda vebali üstümde kalmasin hehe

Tüüm bunlar haricinde ben her zamanki gibi depresif halimi içten içe koruyorum blog. Ne bilim. Tikanmis kalmis gibiyim burda. Tek varligim su bilgisayar olmus, bunuda geçen yere düsürdüm pata küte biraz kafasi karisik.

Yeni tasindigimiz evin salonunun bi duvari komple cam, oturmus disariyi seyrediyorum, insanlar coskulu bir oraya bir buraya kosusturuyorlar demeyi dilerdim ama çok karmasik bi yere gelmisiz. Geçen haftadan beri torr torr yolu kaziyorlar, dün az ilerde toplasip yürüyüs, gösteri yaptilar, Fransa devleti bazi yeni abidi gubidik yasalar çikarmis, millet mutsuz. Sürekli polis arabalari geçip duruyor, sagda solda afrikali serseri tipli gençler kol geziyor. Ay neyse yasadigim yerden nefret edicem simdi ama iyi yaa. Geçen asansôrde yakisikli bi çocukla denk gelince moralim yerine geldi. Bidaha da karsilasmadim zaten. Nasil karsilasacan ki? Bina 12 kat ve her katta 6 daire var. Küçük bi mahalle gibiyiz sanki.

Ay neyse, güzel bisey olmasi için bekliyorum,,,, bekliyorum..

 

 

Leave a Reply